Акне (або вугровий висип) - хронічне рецидивне захворювання шкіри, яке може виникати у пацієнта в будь-якому віці, але частіше в період статевого дозрівання. В основі патології лежить наступний процес: сальні залози виробляють занадто багато секрету, внаслідок чого закупорюються пори та виникає запальний процес. За відсутності своєчасного кваліфікованого лікування акне залишає на шкірі видимі естетичні дефекти - постакне.

Проявами акне є висипання на шкірі, такі як: папули (маленькі щільні вузлики), вузли (глибокі щільні елементи, що призводять до косметичних дефектів шкіри), пустули (гнійнички), а також незапальні елементи - закриті та відкриті комедони.

Ознаками постакне є естетичні дефекти на шкірі:

  • широкі відкриті пори;
  • утворення атрофічних рубців;
  • утворення застійних плям постакне;
  • гіпо-або гіперпігментація.

Акне і постакне часто викликають розвиток психологічного дискомфорту у пацієнта, що призводить до труднощів взаємодії з оточуючими. Існує хибна думка, що проблема акне виникає тільки в період статевого дозрівання або недостатнього догляду. Насправді причинами акне можуть бути гормональна активність, генетична схильність, підвищена чутливість сальних залоз до чоловічих статевих гормонів, захворювання ШКТ та ендокринні захворювання.

Для лікування цієї хвороби потрібен індивідуальний підхід та комплексна терапія. Косметолог персонально підбере лікування, враховуючи безліч факторів, у тому числі вік та стать пацієнта, тривалість захворювання, тип висипу, її локалізація та поширеність, супутні захворювання, результати аналізів тощо.

Суть лікування акне базується на прагненні нормалізувати виділення шкірного сала, видалити відмерлі клітини в протоках сальних залоз і усунути скупчення бактерій, що викликають запалення. Комплексне лікування – це професійні процедури в кабінеті косметолога, прийом препаратів та щоденне очищення шкіри вдома за допомогою засобів, підібраних лікарем-косметологом персонально.

Які процедури можуть бути призначені пацієнту для лікування акне та постакне?

Чистка обличчя - процедура, що дозволяє видалити відмерлі клітини шкіри і допомогти позбутися комедонів і закупорених пір. У нашій клініці представлені ручне (механічне) чищення, апаратне (ультразвукове) та комбіноване.

Мезотерапія — локальне введення в шкіру лікувальних «коктейлів», у складі яких гомеопатичні препарати, гіалуронова кислота, вітаміни, органічні кислоти, екстракти рослин, колагену та еластину. Такі лікування акне допомагають зменшити запалення, звузити пори і нормалізувати роботу сальних залоз.

Біоревіталізація та біорепарація - процедури, здатні оновити клітинний шар, наситити шкіру недостатньою вологою, тим самим запустити потужну регенерацію. Шкіра отримує важливі вітаміни та мінерали та оновлюється, що сприяє звуженню пор та зменшенню вироблення себуму. Ця процедура зменшує патогенну мікрофлору для накопичення бактерій та появи запальних елементів.

Доглядові процедури - системний підхід процедур, які підбираються індивідуально під тип шкіри та виконуються за допомогою професійної косметики. Препарати, у складі яких містяться біологічно активні речовини та колаген здатні зупинити формування рубців та запобігти утворенню дефектів шкіри. Препарати, що містять цинк, мідь, залізо, азелаїнову, ретинову кислоти пригнічують меланіновий синтез, перешкоджаючи утворенню гіперпігментації.

Пілінги — дають хороші результати очищення шкіри від ороговілих клітин. Використання пілінгів із саліциловою кислотою та фруктовими кислотами допомагають зменшити пори, освітлити застійні плями та згладити навколишній шкірний рельєф до рівня рубця, тим самим усуваючи прояви постакне. Серединний пілінг застосовується для лікування рубців значних розмірів (понад 3 мм у діаметрі). Процедури пілінгів здатні не тільки згладити межі рубців зі здоровою тканиною, але також стимулюють регенерацію тканини дна атрофічного рубця.

Відновити верхній епідермальний шар шкіри та не допустити рецидиву акне неможливо після однієї процедури. Процес лікування акне та постакне потребує комплексного підходу, терпіння, часу та системності маніпуляцій. Наші фахівці підберуть індивідуальну програму лікування в клініці та вдома, щоб Ви знову відчували впевненість у собі та насолоджувалися гладкою чистою шкірою.